Банківська система була прибутковою останній раз у 2013 році, повідомили у прес-службі Нацбанку. Тоді банки сукупно заробили 1,4 мільярда гривень прибутку.

Читайте також: Закон про валюту та валютні операції: що він означає та на кого вплине

У Нацбанку зазначили, що зростання прибутковості банківської системи у 2018 році стало можливим через "зменшення відрахувань у резерви при стабільному зростанні процентного та комісійного доходів".

Обсяг відрахувань банками у резерви скоротився більш як удвічі – з 49,2 мільярда гривень у 2017 році до 23,7 мільярда гривень у 2018 році,
– додали у Національному банку України.

Від чого банки отримали найбільший прибуток? Від видачі кредитів українським компаніям – 46% від загального обсягу, а ще 26% – це доходи від видачі кредитів громадянам.

Який банк отримав найбільше прибутків минулого року? Найбільше отримав прибутку державний ПриватБанк та іноземні банки. ПриватБанк отримав 117 мільярда гривень, а це більше половини всіх прибутків банківської системи. "Фінансовий результат банків за 2018 рік в 21,7 мільярда гривень є найбільшим на історичному горизонті", – зазначено у повідомлені.

Однак у 2018 році стало більше збиткових банків. Наразі їх в Україні 13. Сумарно всі ці банки отримали 12,7 мільярда гривень збитків.