Завдяки хорошій погоді, врожай овочів перевищив позаминулорічний на 20%, фруктів - на 10%. На 30% зріс і урожай картоплі. Загалом же, за оцінками експертів, обсяг ринку сягнув близько 5 млрд доларів. І продовжує зростати завдяки інвестиційній привабливості бізнесу.

“За останні 5 років в цей сектор було інвестовано більше мільярда гривень. Це досить серйозні обсяги для українського сільського господарства. Після зернового ринку це дуже серйозний ринок, що потребує подальших інвестицій. Треба зазначити, що в 2015-2016 роках при тих інвестиціях, які йдуть зараз і в логістику, і в зберігання овочів і фруктів, я думаю, загальний обсяг інвестицій сягне понад мільярд гривень у рік”, - каже президент Українського клубу аграрного бізнесу Алекс Ліссітса.

Саме недорозвинута логістика й застарілі технології наразі найбільше заважають реалізації вказаного потенціалу ринку, зауважують фахівці. Втім, якщо бізнесу в ці напрямки діяльності вдасться залучити достатньо інвестицій, невдовзі і плодоовочівництво стане успішною складовою українського агросектору.