"Якщо дивитися в динаміці за останні 3 роки, то на відміну від інших овочів борщової групи - тих же капусти і картоплі - експорт цибулі зростав семимильними кроками і в 2012 році становив майже 19 тис. тонн. А це в 12 разів більше, ніж позаторік, і в 7,5 разів більше, ніж торік", - повідомив директор агенції AgriSurvey асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" Тарас Гагалюк.

За його словами, цьогоріч експорт цибулі також постійно зростає.

"У січні було експортовано понад 9 тис. тонн цибулі, що в 2,3 раза більше, ніж у грудні 2012 року, і в 250 разів більше, ніж у січні минулого року", - наголосив експерт.

На думку Гагалюка, головними причинами нарощування експорту є привабливі ціни продажу в країнах-імпортерах - Російській Федерації та Молдові: вартість цибулі там перебуває на рівні 2,7 грн/кг, що більш як удвічі перевищує ціну в Україні.

До слова, уряд має намір відмовитися від державного регулювання цін на низку продовольчих товарів, серед яких: м'ясо, яйця, олія - що може призвести до їхнього подорожчання. Натомість експерти називають такі побоювання безпідставними.