Українські ж економісти не очікують, що найближчим часом економічні показники України значно покращаться, якщо не зміняться склад уряду і принципи роботи. Частина фахівців нагадують, що після недавнього глибокого падіння навіть дворазове прискорення економічного зростання буде недостатнім, пише "Радіо Свобода".

Читайте також: Бідність наше все: чи справді економіка України росте

Економіка України може прискорити зростання на 4% в рік за умови, що влада продовжить реформи в найважливіших напрямках, зазначила директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен.

Найважливішою, на нашу думку, є земельна реформа. Сільськогосподарський потенціал України – величезний. Але мораторій на продаж сільськогосподарських земель призводить до того, що Україна не має ефективно працюючого ринку землі. Другою реформою має бути подолання корупції. Світовий банк вітає подання до парламенту проекту закону про антикорупційне суді. Критично важлива також реформа державних підприємств. Без будь-яких кроків у цих сферах ми не думаємо, що 4-відсоткове зростання можливе,
– сказала Кахконен.

За її словами, той рівень зростання економіки, який Україна продемонструвала в 2017 році, є недостатнім для поліпшення добробуту українців і для значних змін в державі.

"За нашими оцінками, ВВП виріс на 2% в 2017 році. І це хороша новина. Погана новина в тому, що 2-відсоткове зростання - дуже незначне і цього недостатньо, щоб привести до значних змін. Цього недостатньо для того, щоб повернути доходи людей до передкризового рівня. Таке підвищення рівня доходів громадян потребує також прискорення реформ. Зростання на 4% в рік досить реальне для України, Україна має для цього потенціал, але цього не буде без реформ, які повинні стимулювати інвестиції і продуктивність", – зазначила вона.

Читайте також: В Україні зросте ціна на хліб: деталі

У Світовому банку не виключають, що Україна зможе вийти на цей показник в 2019-2020 роках. Тоді як в прогнозі на поточний рік аналітики Банку очікують, що в цьому році валовий внутрішній продукт України зросте на 3,5%, інфляція сповільниться до 7%, дефіцит бюджету зменшиться до 2,5% від ВВП, а державний і гарантований державою борг буде залишатися на рівні близько 85% від ВВП.

І аналітики Світового банку, і українські експерти до чинників, що можуть вплинути на українську економіку в найближчі роки, зараховують не тільки хід реформ, а й геополітичну напруженість в регіоні і інтенсивність російсько-українського збройного конфлікту на Донбасі зокрема.

Тим часом Нацбанк і Міністерство фінансів розраховували нинішній український державний бюджет, виходячи з економічного зростання в 3% в 2018 році.

Читайте також: Україна зайняла третє місце у світі, де у 2018 році очікується найбільше зростання реальних зарплат