Такі дії є спробою польських акціонерів заморозити кримінальне слідство, відкрите за підозрою в розкраданні української компанії-забудовника "Енергополь-Україна", пише видання "Апостроф".

"Доводжу до відома власників облігацій PBG, що потерпілі сторони в рамках розслідування кримінальних справ мають намір домагатися в суді арешту спірного майна на час проведення розслідування", – раніше заявив адвокат міноритарних акціонерів Юрій Сухов.

Передбачуваний польськими акціонерами дефіцит доказової бази, що виник в результаті знищення даних на сайті, повинен був позбавити слідчих доказів систематичного розкрадання компанії польськими акціонерами впродовж 2009-2018 років.

Так, згідно з журналістським розслідуванням PBGLeaks, виконаним під егідою Amnesty International і OCCRP, польські акціонери, інвестувавши в 2009-му році $ 30 млн, вивели з компанії за фіктивними договорами $ 20 млн. У 2018-му році, коли у "Енергополь-Україна" виникли труднощі з добудовою 4-ї черги комплексу та українські акціонери виявили пропажу – компанія виявилася в низці судових розглядів, які тягнуться по сьогоднішній день. Знищення всієї фінансової документації могло дійсно заморозити слідство на невизначений період.

Однак, вся фінансова документація акціонерних товариств в Україні є публічною і паралельно розміщується у відкритих державних реєстрів, а також ресурсі StockWorld.