Це дозволить нарешті позбутися критичної залежності від Росії і штучної монополізації внутрішнього ринку та диверсифікувати джерела постачання електроенергії для виробництв. Про це за результатами візиту до "Укренерго" та Національного диспетчерського центру заявив голова Комітету з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк.

Як наголосив заступник Лідера РПЛ з економічної політики, однією з найсміливіших ініціатив "Укренерго" є інтеграція української енергетичної системи до ENTSO-E: "Сьогодні 96% нашої енергосистеми технологічно і організаційно пов’язані з Росією, Білорусією та Молдовою і лише 4% (через Бурштинський енергоострів) з ЄС". Саме така ситуація, на думку парламентаря, спричинює існуючі енергетичні проблеми України та позбавляє її можливості заробляти на експорті електроенергії до ЄС. "Ми щорічно недоотримуємо мільярди доларів США і ризикуємо колись нарватись на Blackout", – наголосив нардеп.

До того ж, через неможливість диверсифікувати джерела постачання електроенергії наші виробництва інколи вимушені суттєво переплачувати за неї, що збільшує собівартість та ціни. Тож, процес інтеграції української енергосистеми з європейською потрібно запустити негайно, не даючи нікому можливості заблокувати цей процес.

На додаток, як зазначив парламентар, реалізації потребує ще одна стратегічна ініціатива – відновлення експортно-орієнтованого кластеру енергетичного машинобудування: "Це амбітна, але реальна мета. Не лише ж зерно, метал, яблука чи мед продавати за кородон!"

"Повна енергонезалежність України, висока енергоощадність, індустріальний та інноваційний розвиток – пріоритети команди РПЛ, які ми з Олег Ляшко і колегами крок за кроком втілюємо в життя. Щоб реально підняти рівень життя українців. І тому ми будемо максимально сприяти усім сміливим проукраїнським ініціативам за цими напрямами", – підкреслив В.Галасюк.