Верховна Рада ухвалила Закон "Про енергетичну ефективність". Відтак комунальні послуги стануть доступнішими.

Зверніть увагу В Україні розпочинається опалювальний сезон 2021 – 2022: коли й де увімкнуть тепло

Окрім цього, документ дозволить зменшити витрати на теплопостачання. Як вважають у Міненергетики, висока ефективність допоможе зберегти гроші і скоротити споживання енергоресурсів. Відтак це допоможе запобігти кліматичним змінам.

Якими будуть платіжки

За словами заступниці міністра енергетики Юлії Підкоморної, новий формат платіжок міститиме детальну інформацію про:

  • споживання (зокрема порівняння показників);
  • доступні енергоефективні програми;
  • якість послуг із постачання природного газу та електроенергії.

Для об'єктивного інформування населення та дієвого впровадження інструментів державної підтримки у сфері енергоефективності законом передбачається розробити новий формат платіжки за комунальні послуги,
– пояснила Підкоморна.

Про що ще мовиться в законі

В законі також мовиться про енергоефективність у промисловості. Згідно із документом, підприємства повинні або організовувати енергоаудит раз на 4 роки, або впровадити систему енергоменеджменту.

Окрім цього, завдяки документу запроваджується програма smart grid технологій на державному рівні. Оператори систем розподілу зможуть знизити витрати в електромережах. Водночас споживач зможе керувати своїм попитом.

Зміни в компослугах: головне

  • Тарифи на компослуги за рік зросли на 2 мільярди.
  • Водночас кількість боргів українців за "комуналку" виросла у 1,5 раза. Найбільше заборгованості – за постачання та розподіл природного газу.
  • Наприкінці вересня Президент України Володимир Зеленський заявив, що до кінця опалювального сезону тарифи на компослуги не підвищуватимуть.