Про це повідомив міністр аграрної політики і продовольства України Микола Присяжнюк.

"Будемо апелювати до СОТ, хоча Росія не є повноцінним членом, але з липня вона стане повноцінним членом організації", - підкреслив він.

За словами міністра, відомство планує зібрати нараду з підприємцями, щоб ухвалити рішення щодо подальших дій.

Відповідаючи на питання про можливе здешевлення сирів на внутрішньому ринку у зв'язку із забороною їх ввезення в Росію, міністр відзначив, що поки такої ситуації не спостерігається, але в той же час знизились закупівельні ціни на молоко. "Закупівельні ціни на молоко катастрофічно знизилися. Є доручення уряду, щоб виробник не страждав від цієї ситуації", - сказав міністр.

Нагадаємо, що 8 лютого цього року Росспоживнагляд офіційно оголосив про заборону поставок в РФ деяких видів сирів трьох українських виробників: Пирятинського сирзаводу (група "Молочний альянс"), "Прометея" (входить в Milkiland) і "Гадячсиру" ("Альміра"). Пізніше з'являлася інформація, що Росспоживнагляд розширив список таких українських підприємств до семи. Вони не відповідають встановленим вимогам "Технічного регламенту на молоко і молочну продукцію" за змістом рослинних жирів і без зазначення їх на етикетці продукту.