У випадку, якщо інші держави, митні союзи або економічні співдружності обмежують реалізацію законних прав та інтересів суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності України, у відповідь на такі дії можуть вживатися адекватні заходи.

Відповідно до закону, у разі, якщо такі дії завдають шкоди або становлять загрозу державі або суб'єктам зовнішньоекономічної діяльності, вони можуть передбачати відшкодування витрат.

Відповідно до закону, заходами у відповідь на дискримінаційні або недружні дії є застосування повної заборони (повного ембарго) на торгівлю, застосування часткової заборони (часткового ембарго) на торгівлю, позбавлення режиму найбільшого сприяння або пільгового спеціального режиму, введення спецмита, введення режиму ліцензування зовнішньоекономічних операцій, встановлення квот, а також інші заходи, передбачені законами та міжнародними договорами.

Як відомо, раніше Росспоживнагляд призупинив ввезення до Росії сирів українських виробників ПП "Прометей" (Чернігівська область), АТ "Пирятинський сир завод" (Полтавська область) і ТОВ "Гадячсир" (Полтавська область).

За словами голови Росспоживнагляду Геннадія Оніщенка, ця продукція не відповідає російським вимогам технічного регламенту на молочну продукцію та молоко.