Оператор ГТС України закупив у Європі природний газ за ціною 2700 гривень без ПДВ за тисячу кубометрів, Про це повідомив глава компанії Сергій Макогон на своїй сторінці у фейсбуці.

Дивіться також На скільки знизився транзит газу Україною: дані Оператора ГТС

Ціна на газ в Європі падає, і, відповідно, падає ціна закупівлі газу Оператором ГТС. Ціна закупівлі на вчора становила 2700 гривень без ПДВ (трохи менш як 100 доларів). Приємна цифра,
– зазначив Макогон.

Зазначимо, що ціна імпортного природного газу в Україні в березні 2020 року становила 153,65 долара за 1 тисячу кубометрів. Це на 8,8% менше, ніж у лютому 2020 року.

Зверніть увагу!
Раніше у Операторі ГТС України повідомляли, що українські підземні сховища газу можуть додатково прийняти ще 10 мільярдів кубометрів газу європейських енергетичних компаній.
– Ціни на газ у Європі суттєво знижуються – через падіння цін на нафту, а також зменшення попиту на газ через коронавірус та карантин.
– У 2019 році європейські держави, серед яких – Україна, готувалися до ймовірного припинення транзиту російського газу через українську газотранспортну систему та закачали до сховищ додаткові обсяги газу. Тому у Європі зараз – надлишкова пропозиція газу.