Такими є результати масштабного дослідження, яке провели аналітики Citibank, пише ubr.ua.

При цьому експерти бачать пряму кореляцію між рівнем тіньової економіки та захопленістю криптовалютою. Так, по сусідству з Україною розмістилися Росія (5% від ВВП), Нова Зеландія (4% від ВВП) і Нігерія (3,5% від ВВП).

Читайте також: Назвали топ-10 криптостолиць світу

Саме ці держави, на думку Citibank, найсильніше постраждають, коли криптовалюта лусне.

Як зазначають експерти, для багатьох українців майнінг криптовалют став в останні роки джерелом заробітку. І підтвердженням цього може служити дефіцит відеокарт в Україні в минулому році.

Як йдеться у матеріалі, неконтрольований ринок віртуальних валют турбує українську владу, адже прибуток майнерів не обкладається податком.

Питання ж статусу Bitcoin і його побратимів в Україні залишається відкритим. Нацбанк відмовляється визнавати їх альтернативою валюти, електронними грошима і навіть програмним кодом, що виражає вартість. І не поспішає писати профільний законопроект,
– сказано у матеріалі.

При цьому вартість Bitcoin стрімко падає. Після того, як його курс сягнув максимуму – 20 тисяч доларів, почалось стрімке падіння. Тож експерти Citibank твердо переконані у краху Bitcoin.

Читайте також: Курс біткойна продовжує падіння

Щоправда, експерти і допускають, що вартість монети може зрости до 60 тисяч доларів. Однак, у цьому немає нічого оптимістичного. Оскільки такий рух, на думку аналітиків, призведе до нової хвилі атак урядів на криптовалютний ринок і спроб взяти його під контроль.