Про це йдеться на сайті "Нафтогазу". Україна стала першою з країн, яка не будучи членом ЄС, приєдналася до системи прозорого відображення даних GSE.

"Це важливий крок для "Нафтогазу" на шляху підвищення прозорості Компанії та інтеграції до європейского газового ринку. "Нафтогаз" пропонує ЄС використовувати потужності українських ПСГ. Ми маємо намір запропонувати європейським компаніям конкурентноспроможні та надійні рішення щодо підземного зберігання газу", – сказав голова компанії Андрій Коболєв.

"Прозоре відображення даних по ПСГ є важливою складовою енергетичної безпеки Європи. GSE пишається тим, що завдяки приєднанню НАК "Нафтогаз України" нам вдалося значно розширити рівень прозорості на європейському газовому ринку", – зазначила президент Європейскої асоціації операторів систем підземного зберігання газу Ніколь Отенберг.

Зауважимо, що AGSI+ в онлайн-режимі забезпечує висвітлення щоденних даних щодо європейських ПСГ, сумарним об’ємом близько 79 млрд. куб. м, а це – 82% технічних можливостей ПСГ ЄС. Крім "Нафтогазу" інформацію щодо обсягів природного газу надає 31 оператор ПСГ з 15 країн-членів ЄС.