Крім того, Україна випередила і Великобританію - другого найбільшого виробника моркви в Європі.

Таким чином, тепер тільки чотири країни в світі виробляють більше моркви, ніж Україна, а саме: Китай, США, Росія і Узбекистан.

"Вийшовши в європейські лідери за обсягами виробництва моркви, Україна як і раніше не готова експортувати істотні її обсяги через недоліки в технологіях вирощування, зберігання і, особливо, доробки продукції, - каже Тетяна Гетьман, керівник проекту "Агроогляд: овочі та фрукти". - Саме тому в поточному сезоні ціни на моркву знаходяться на такому низькому рівні, адже найменше перевищення обсягів виробництва над потребами внутрішнього ринку призводить до неможливості реалізації продукції і, як наслідок, до різкого обвалу цін", - каже експерт.

Наразі опрацьовуються можливості експорту моркви, зокрема, до країн Близького Сходу.

Теоретично, Україна могла б експортувати 60-80 тисяч тонн моркви в цьому сезоні, однак прогнозні обсяги експорту набагато нижче.

Нагадаємо, одним з досягнень, поряд зі зростанням ВВП і стабілізацією економіки, Микола Азаров назвав зниження ціни на гречку, складна ситуація з якою склалась на початку 2011 року, а також збільшення обсягів вирощування овочів у минулому році.