Таку думку висловив голова парламентського комітету з питань промислової політики і підприємництва Віктор Галасюк в ході Погоджувальної ради, аргументувавши свою позицію торговою і економічною статистикою.

Назвавши угоду безпрецедентним і принципово вигідним для України, Галасюк, однак, зазначив, що в умовах нинішньої економічної політики, країна ризикує не скористатися її привілеями.

"Торговельне сальдо з Канадою – стабільно негативне. Наприклад, в минулому році експорт товарів до Канади склав 30 млн доларів, а імпорт – 206 млн. Така ситуація триватиме, поки не буде прийнятий закон про експортно-кредитне агентство (№2142а), поки не буде проведена валютна лібералізація (№4866 і №4496) для того, щоб підтримати українського експортера у виході з готовою продукцією, а не сировиною, в тому числі, на канадський ринок", – заявив Галасюк, закликаючи невідкладно прийняти відповідні закони.

Голова комітету нагадав, що в минулому році Україна втратила 4 млрд доларів експорту в ЄС, не дивлячись на дію угоди про зону вільної торгівлі (DCFTA). Товарний експорт ж України в усі країни світу в 2015 році впав на 16 млрд доларів: "Така ж тенденція може продовжитися і з Канадою, якщо не почнемо впроваджувати промислову, інвестиційну політику і стимулювати вітчизняний малий і середній бізнес виходити з готовою продукцією за кордон".

Щоб підтримати промисловість, В. Галасюк закликав в терміновому порядку розглянути пакет промислових законопроектів вже у вівторок і продовжити сесію ВРУ в разі їх неприйняття на цьому тижні. Зокрема, серед пріоритетних нардеп назвав законопроект про безперебійне забезпечення металургійних заводів сировиною (№3868 і №3873), про заморожування індексації податку на землю для виробничих підприємств (№3872), про міжнародну кооперацію та розвитку вітчизняного літакобудування (№4809), про фінансову реструктуризації заборгованості для порятунку Південного машинобудівного заводу (№4130) і про здешевлення деревообробного обладнання (№2617 і №2618).