Україна запропонувала Криму купувати воду за ціною, що в 50 разів перевищує попередній тариф. Про це повідомив голова Держради Криму Володимир Константинов.

Якщо раніше вода обходилася Криму в 6 копійок за кубометр, то тепер ціна становитиме 3 гривні за "куб", зазначив голова. За словами Константинова, збільшена ціна потребує додаткового виділення з бюджету 400 мільйонів гривень на рік. У зв'язку з цим влада півострова сподівається знайти альтернативу.

Вона у нас є, це економія. Зараз втрати поливної води становлять близько 59%. Якщо вирішимо цю проблему, то виходимо на баланс, - зазначив Константинов.

Нагадаємо, минулого тижня українська влада повідомила, що борг Криму за поставки води становить близько 1,7 мільйона гривень. За оцінками Міністерства сільського господарства РФ, через перебої з водою на півострові може постраждати до 120 тисяч гектарів зрошуваних земель, а збиток від цього становитиме до 5 мільярдів рублів. На сьогоднішній день Північно-Кримський канал забезпечує потреби півострова в прісній воді на 85%.