"Ми стали близькими людьми, майже родичами, тепер у нас є спільна відповідальність. Ми сьогодні народили нову справу", - сказав Янукович, звертаючись до голландського прем'єра.

За його словами, сьогодні - чудовий привід сказати, що відносини двох країн та компанії Shell, штаб-квартира якої знаходиться в Нідерландах, будуть лише розвиватися.

"Вигідно, тому що це інвестиції, вигідно, тому що за рахунок цих інвестицій ми будемо збільшувати власний видобуток газу, вигідно, тому що ми будемо створювати нові робочі місця, вигідно, тому що ми будемо піднімати рівень економіки і за рахунок цього будемо збільшувати дохідну частину бюджету", - переконаний Янукович.

Водночас, Рютте високо оцінив компанію Shell, додавши, що вона хоч і була заснована дуже давно, але підтримує новітні технології розвитку та інвестує цікаві та перспективні проекти у різних країнах світу.

До слова, енергетичний експерт Валерій Боровик вважає видобуток сланцевого газу в Україні перспективним напрямком, але наголошує на важливості використання новітнього обладнання для захисту навколишнього середовища.

Нагадаємо, раніше повідомляли, що у 2013 році український уряд планує підписати угоди про розподіл продукції з британською Shell та американськими Chevron й ExxonMobil, що має дати офіційний старт пошуку в Україні сланцевого та інших нетрадиційних газів. Сам же видобуток почнеться значно пізніше.


Водночас, у ВО "Свобода" не погоджуються з рішенням Харківської обласної ради, яка дозволила видобувати сланцевий газ на території області. Свободівці попереджають про екологічні проблеми та обіцяють вирішувати це питання у суді.