"Хочу запевнити: заради дешевого газу Україна ніколи не використовуватиме у якості розмінної монети такі поняття як національні інтереси, національна безпека і суверенітет. Ми це доводимо на практиці вже три роки", - розповів Ігор Прасолов в інтерв’ю еміратській арабомовній газеті "Аль-Баян".

За його словами, невигідним для України газовим контрактам 2009 року необхідне коректування та перегляд ціни на російський газ.

Питання щодо рахунку в 7 млрд доларів, виставленого Україні російським "Газпромом", має вирішуватися, на думку міністра, з урахуванням правових, економічних і організаційних засад функціонування ринку, визначених законом "Про засади функціонування ринку природного газу".

Читайте також: Україна розробить механізми співпраці з Митним союзом, – Азаров

"У переговорах з Росією позиція України полягає у тому, щоб мати справедливі ринкові умови і розвивати проекти, що мають обопільну вигоду", - підсумував Прасолов.

Нагадаємо, Україна та Росія домовляються про збільшення обсягів закачування російського газу до українських підземних сховищ, - повідомив міністр енергетики Едуард Ставицький.