Про це глава мінагропроду заявив журналістам у Києві.

"У нас були переговори, наприклад з компаніями з Саудівської Аравії, які готові до 1 млрд доларів інвестувати в системи іригації. Я як керівник міждержавної комісії щодо Саудівської Аравії буду це питання піднімати", – сказав Олексій Павленко.

За його словами, на даний момент важливо визначитися з планом робіт за проектами зрошення і деякими юридичними питаннями.

"Частина систем зрошення належить державі, частина у комунальній власності, частина - у приватній. Потрібно, насамперед, визначити, яка повинна бути форма (власності), в яку інвестувати", – зазначив глава аграрного відомства.

Він додав, що питання реалізації інвестпроектів щодо зрошення обговорюється в рамках переговорів зі Світовим банком. СБ готовий брати в них участь на умовах співфінансування. Тема інвестування в системи зрошення також піднімалася з китайськими партнерами в рамках другого етапу кредитування на 1,5 млрд доларів. За прогнозами міністерства, відновлення систем зрошення може в 1,5-2 рази підвищити ефективність рослинництва на посушливих площах.