А це, наприклад, Індія, Китай або Росія. Втім експерти сумніваються, що ці потенційні кредитори зацікавляться фінансовою співпрацею з Україною.

"Китай зі своїм вільним грошовим ресурсом навряд чи буде позичати під якісь, або дешевші відсотки, ніж МВФ. Китай останнім часом, як правило, інвестує в дуже специфічні об’єкти. Росіяни, які зараз теж активно інвестують в Західну Європу інвестують у такі об’єкти, в які самі європейці не дуже інвестують", - каже виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.

А тому, якщо обирати між цими примарними фінансовими можливостями і підтримкою вже перевіреного роками кредитора, найвигідніше для України все ж таки продовжити співпрацю з МВФ.

По-перше, фонд пропонує на сьогодні найдешевший кредитний ресурс, по-друге, виявляючи довіру до держави як позичальника, сприяє покращенню інвестиційного клімату в країні. При цьому більшість фахівців сходяться на думці, що подальше кредитування з боку фонду доведеться заслужити, виконавши узяті зобов’язання. Перш за все, це підвищення тарифів на газ для населення.