У Херсонській області на Північно-Кримському каналі проводиться будівництво пункту обліку подачі води для вимірювання кількості несанкціонованого відбору з каналу самопроголошеною кримською владою. Про це повідомив губернатор області Юрій Одарченко.

Російські ЗМІ спотворюють значення цієї споруди. На Північно-Кримському каналі зараз дійсно споруджується пункт обліку подавання води. Але ця споруда має зовсім інший вигляд, ніж "мішки з піском", - заявив Одарченко.

Так чиновник прокоментував повідомлення низки кримських і російських ЗМІ про те, що Україна почала будувати греблю на Північно-Кримському каналі аби перекрити подачу води в Крим. Як пояснив голова облдержадміністрації, коли Північно-Кримський канал був повністю під юрисдикцією української влади, необхідності в цьому Пункті обліку не було. Такі споруди стояли на каналах, які подавали воду безпосередньо в суб'єкти господарювання. Сьогодні частина каналу, що розташована на території півострова, захоплена невідомими людьми, які представляються козаками або представниками так званої нової влади і не мають належної кваліфікації.

Потрібно чітко розуміти, що Північно-Кримський канал це не просто русло, по якому тече вода: це дуже складна споруда, яка включає систему шлюзів, насосних станцій і т.д. Для експлуатації цієї споруди необхідна висока кваліфікація. Інакше це загрожує техногенними катастрофами, - каже Одарченко.

Чиновник наголосив, що причиною відсутності водопостачання Криму є безвідповідальні дії самопроголошеної кримської влади. Адже досі не налагоджені юридичні відносини між Україною і окупованим Кримом, зокрема відсутні домовленості й щодо постачання води на півострів.

Як повідомлялося, на півострові склалася критична ситуація з водопостачанням і зрошуванням сільськогосподарських земель. В Адміністрації Президента України заявили, що кримська влада не намагається врегулювати ці питання з Україною, натомість здійснює несанкціонований забір води. У свою чергу кримська влада заявляє, що вона має намір розробляти видобуток підземних водних ресурсів півострова.