Українська металургія – одна з індустрій, чиї товари є одними з найбільш експортованих, у тому числі, до Туреччини. У рамках угоди про зону вільної торгівлі з Туреччиною українські металурги повинні отримати безмитний доступ на ринок цієї країни. Про це повідомила заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Наталія Микольська.

"Ми завжди працюємо над тим, щоб наші експортно-орієнтовані підприємства отримали для себе якомога кращі умови. І оскільки ми вважаємо, що українська металопродукція наразі – одна з індустрій, чий товар фактично найбільше експортується з України, у тому числі, до Туреччини, то наша позиція на цих переговорах полягає в тому, що нам потрібні нулі (безмитний режим, – ред.) для української металопродукції", – заявила Микольська.

За її словами, скасування мит на українську металопродукцію може статися за кількома сценаріями. Це, наприклад, може бути поетапне зниження мит.

"Як ми на ці нулі вийдемо... Є, наприклад, перехідні періоди, це може бути не одразу, а через період, наприклад, 3 років. Або це може бути поступове зниження – спочатку 50%, потім повне скасування", – повідомила заступник міністра.

У цілому, за словами Микольської, переговори не завершені до моменту, поки угоду не підписано. Тому доля турецьких мит на українську продукцію наразі під питанням. Як відомо, Україна перебуває в переговорному процесі щодо підписання угоди про Зону вільної торгівлі з Туреччиною.

Раніше прем'єр-міністр України заявив, що підприємства гірничо-металургійного комплексу (ГМК) становлять 30% ВВП в Україні.