Герман Галущенко також прокоментував від'єднання від енергосистеми Росії. Про це міністр енергетики заявив під час виступу у Верховній Раді.

До теми Україна постраждала від енергокризи в Європі, – Галущенко

Галущенко прокоментував приєднання України до європейської енергосистеми

Ми готуємося до синхронізації нашої енергосистеми з європейською енергосистемою ENTSO-E. Зараз це один з найголовніших проектів для української енергетики,
– запевнив міністр.

Він також додав, що цієї зими енергосистема України має пройти перший тестовий період роботи в ізольованому режимі. Це важливо для її подальшої синхронізації з європейською.

"До кінця 2022 року ми повинні вийти в паралельну роботу з європейською енергосистемою. У 2023 році – на повноцінну роботу енергосистема України синхронно з європейською", – заявив міністр.

Відповідаючи на питання нардепів, Галущенко запевнив: "Розраховуватися з Росією я буду від'єднанням від енергосистеми Росії".

Що відомо про синхронізацію енергосистеми України з європейською

  • У 2021 році Україна наблизилася до інтеграції електромереж з країнами Євросоюзу.
  • Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг ухвалила попереднє рішення щодо сертифікації "Укренерго" як оператора системи передачі європейського зразка за моделлю ISO.
  • До речі, ENTSO-E – це європейська мережа операторів системи передачі електроенергії, до якої входять 43 оператори із 36 країн Європи. Вона існує з 2009 року й, порівняно з російською, має переваги. Зокрема місткість 1136 гігават у порівнянні з 300 гігаватами.