Відповідне рішення ухвалила Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі. Його вже опублікували в газеті "Урядовий кур'єр", це свідчить про набуття ним чинності.

Читайте також "Белавіа" відключили від міжнародних систем розрахунків для перевезень

Причина введення мита на імпорт автомобілів з Білорусі

Відтепер в Україні більше не діє обмеження щодо імпорту з Білорусі моторних колісних засобів, яке діяло з 16 квітня 2021 року. Згідно з ним за введення таких товарів потрібно було сплатити 35% мито.

Це рішення не мало стосунку до політичних санкцій проти режиму Олександра Лукашенка. Його ухвалили за скаргою асоціації "УкрАвтоПром". Від початку заборону критикували юристи.

Введення Білоруссю ліцензування українських товарів

У відповідь на введення Україною мита Мінськ у травні 2021 року оголосив про введення ліцензування українських товарів. До переліку потрапили традиційні групи експорту: керамічна плитка, шпалери, радіатори, холодильники, папір, ДСП/ДВП, кондитерські вироби, соки та пиво.

Вимоги ліцензування призвели до витіснення українських товарів з білоруського ринку.

Обмеження щодо Києва можуть скасувати

  • За інформацією "Європейської правди", Мінськ гарантує скасування обмежень протягом тижня після скасування захисного мита на білоруські авто.
  • Однак ця угода може не забезпечити покращення для українських експортерів. Крім того, у Мінську анонсували нові санкції, серед яких заборона на імпорт товарів із країн, що ввели санкції проти Білорусі.
  • Хоча співрозмовник видання, близький до уряду, наголосив, що Білорусь гарантує "розмежування політичних санкцій із торговельними відносинами".

До речі, Лукашенко погрожує Україні: дивіться відео