Відповідне рішення у компанії оприлюднили 28 жовтня. Про це на брифінгу журналістам заявив директор з інтегрованих комунікацій української компанії Максим Білявський.

До теми Збитковий "Нафтогаз": за пів року компанія пішла в мінус на 1,7 мільярда гривень

"Нафтогаз" виграв тендер на постачання газу Молдові

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" виграла тендер на постачання газу Молдові.

Обсяг – 0,5 мільйона кубометрів, період поставки – 29 жовтня,
– заявив Білявський.

До речі, через газовий шантаж Росії, Молдова попросила допомоги в України. На засіданні РНБО ухвалили скерувати звернення до уряду розглянути це питання. Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що Україна транспортує до Молдови той об'єм газу, про який просила у своєму зверненні прем'єр-міністерка Наталія Гаврилиця.

Причому мовилось не про продаж блакитного палива. Наша країна фактично "позичить" його, щоб потім Молдова цей газ повернула.

Коротко про ситуацію з газом у Молдові

  • Угода про постачання газу між Росією та Молдовою закінчилась. Саме тому блакитне паливо для Кишинева коштує майже 800 доларів за тисячу кубометрів. Це у 5 разів більше, ніж у 2020 році.
  • Парламент Молдови увів в країні режим надзвичайного стану в сфері енергетики. Він діятиме з 22 жовтня до 20 листопада 2021 року.
  • Згодом вперше за 30 років Молдова закупить газ не у Росії. Молдовська компанія Energocom закупить у Польщі 1 мільярд кубометрів газу за ринковою ціною. Блакитне паливо надходитиме з Польщі через Україну.
  • 28 жовтня Євросоюз заявив, що виділить Молдові гроші для врегулювання газової кризи. Мовиться про суму у розмірі 60 мільйонів євро.