В Одесі за присутності президентів України та Польщі підписали Меморандум про наміри між державним підприємством "Адміністрація морських портів України" та Адміністрацією порту Гданськ. Про це повідомляє Офіс Президента України.

Також цікаво Зеленський заговорив про проведення Олімпіади чи Чемпіонату світу з футболу з Польщею

Про що йдеться в Меморандумі

  • Україна і Польща мають спільно розвивати транспортний коридор, який поєднує Балтійське та Чорне моря.
  • Логістичне співробітництво між портами двох країн має збільшитись.
  • Україну залучать до інфраструктурних проєктів, які буде реалізовувати Польща в найближчі роки. Мовиться про будівництво Центрального комунікаційного порту (CPK), Via Carpatia, Via Baltica, а також Rail Baltica.

Міністр інфраструктури України Владислав Криклій заявив, що Меморандум сприятиме збільшенню торгівлі між двома країнами, а також допоможе збільшити обсяг контейнерних перевезень з Китаю до Європи через Україну.

Що казав Зеленський

Радий, що сьогодні тут буде підписано важливий документ про співпрацю між портами Гданська та Одеси,
сказав Зеленський.

Що казав президент Дуда

Президент розповів, що Гданськ є одним з головних портів Польщі.

Я радий, що сьогодні буде підписано Меморандум, який відкриває для нас створення інтермодального транспортного коридору,
сказав Дуда.

Президент Польщі вважає, що українські порти зможуть представити привабливу пропозицію перевезення товарів між країнами. На його думку, Україна та Польща мають налагоджувати "мости".

Що відомо про візит Анджея Дуди до України

  • Президент Польщі прибув з офіційним візитом до України та зустрівся із Зеленським 12 жовтня. Лідери обговорювали економічне й інвестиційне співробітництво.
  • Дуда заявив, що Польща підтримує Україну у питання повернення окупованих територій, а економічні санкції з Росії не можна знімати до повної деокупації.
  • Також Дуда пообіцяв, що під час головування в ОБСЄ Польща буде підіймати питання, важливі для України.