Про це сказав глава Мінфіну Сергій Марченко в ефірі одного з українських телеканалів. Він додав, що підписання угоди може відбутися найближчим часом.

Важливо Це сигнал іншим кредиторам, – Марченко про повернення місії МВФ

Марченко пояснив, що після ухвалення угоди staff level agreement, Україна продовжить робити все, щоб отримати кошти від МВФ.

Ми очікуємо, що досягнемо домовленості на рівні персоналу в найближчі 2 місяці, і далі будемо робити свою роботу, приймати необхідні закони, щоб отримати нарешті кошти,
– сказав Марченко.

Що відомо про угоду

Джерело: Wikipedia

Staff level agreement – це угода між постачальником послуг і користувачем про рівень послуг. Вона містить кількісні та якісні характеристики наданих послуг, такі як їх доступність, підтримка користувачів, час виправлення несправності та інше.

Співпраця України та МВФ: головне

  • Ще у червні 2020 року Міжнародний валютний фонд затвердив 18-місячну програму фінансування, яка передбачає допомогу в розмірі 5 мільярдів доларів. Влітку 2020 року Україна вже отримала 2 мільярди.
  • Впродовж 2020 року держава мала отримати ще 2 транші – 700 мільйонів доларів, однак їх досі не надали.
  • Згодом з'явилася інформація про те, що МВФ не переглядатиме програму, бо Україна не виконала своїх зобов'язань. Однак міністр фінансів Сергій Марченко це спростував.