Нині говорити просто про фінал війни на Донбасі вже замало. Про це Володимир Зеленський заявив в інтерв'ю виданню The New York Times.

Цікаво Візит до Києва, бізнес і Голлівуд в Україні: про що Зеленський хоче поговорити з Байденом

Нам потрібна реінтеграція Донбасу. А щоб реінтегрувати Донбас, потрібні сильні компанії, сильні технології, безпека та гроші. І тут, я вважаю, ми не впораємося самі,
– заявив президент.

Як один з варіантів реінтеграції нині окупованих територій він бачить створення там вільної економічної зони, аби під певні преференції туди заходив бізнес.

"Тут ключову роль могли б відіграти Сполучені Штати Америки. США сьогодні – гарант безпеки у світі, серйозний стратегічний гравець, тому такі кроки могли б прискорити фінал війни на Донбасі й початок великого будівництва, великої реінтеграції Донбасу", – переконаний Володимир Зеленський.

У чому полягає ідея ВЕЗ на Донбасі

  • Нині на окупованих частинах Донбасу фактично знищені бізнес й інфраструктура. Щоб їх відновити, потрібно вкласти значні ресурси. Це десятки мільярдів доларів, яких держава не має.
  • Тож, щоб відновити інфраструктуру територій, влада планує залучити бізнес, зокрема й іноземний. Аби переконати підприємців на такі ризиковані інвестиції і пропонують надати бізнесу преференції.
  • Усе дуже просто – бізнес зацікавлять в інвестуванні в Донбас за рахунок, наприклад, мінімізації податків, що зробить такі інвестиції більш привабливими.