"Подарунок від Сергія Бизова"

Одна зі співзасновників Ukrainian Fashion Week (UFW) – Ірина Данилевська, неодноразово ділились зі ЗМІ історією, як дизайнер Сергій Бизов не встиг купити подарунок їй до дня народження й подарував ідею організувати в Україні тиждень прет-а-порте, як в Парижі.

До теми Як Український тиждень моди підкорив топ-дизайнерів світу: секрети неймовірного успіху

Ірина Данилевська – співзасновниця Ukrainian Fashion Week

Ірина Данилевська – співзасновниця та голова оргкомітету UFW / Фото FWD

З січня 2006 року співзасновниками UFW є Ірина Данилевська та Олександр Соколовський.

Перший Тиждень моди в Україні

Для того, щоб дізнатись правила проведення тижнів прет-а-порте й перший Тиждень моди в Україні пройшов згідно зі світовими стандартами, організатори вирішили надіслати факс в Париж. У листі вони просили розповісти правила проведення подібного заходу, розповідає генеральний продюсер UFW Володимир Нечипорук.

І дай Боже здоров'я тій людині в палаті високої моди в Парижі, яка не полінувалася відправити в якусь невідому Україну положення про тиждень прет-а-порте,
– додає Нечипорук.

Перший Тиждень моди в Україні пройшов під назвою Український тиждень прет-а-порте "Сезони моди". "Давати власні назви було модно в 90-ті, та у 2006 році ми обрали основною назвою саме англійську – Ukrainian Fashion Week", – поділилась в одному з інтерв'ю пані Данилевська.

Одяг українських дизайнерів у 1997 році

Одяг українських дизайнерів у 1997 році / Колаж 24 каналу

Незвичним та навіть дещо революційним для України, під час UFW у 1997 році було те, що глядачів по-новому розсадили з обох боків подіуму знизу. Тоді як до UFW звичнішим для них було дивитись покази зверху.

Нині всі поціновувачі моди звикли, що UFW традиційно проходить у Мистецькому Арсеналі, однак у 1997 році він відбувся у Будинку актора у Києві. UFW проводиться двічі на рік – у лютому та вересні, а згодом починаються тижні моди "великої четвірки" (Fashion Week у Нью-Йорку, Лондоні, Мілані та Парижі).

Пані Данилевська розповіла виданню BBC Україна, що якщо порівнювати формат UFW із "великою четвіркою", то найбільше її дітище схоже на London Fashion Week.

Фото з перших показів Ukrainian Fashion Week

Фото з перших показів UFW / Колаж 24 каналу

Організатори UFW підкреслюють, що пріоритетними напрямками Ukrainian Fashion Week залишаються: підтримка молодих дизайнерів, сталий розвиток моди та кроссекторальність.

У рамках UFW No Season 2021 відбудуться цьогоріч не лише покази дизайнерів, а й саміт, виставка, спецподії та різні цікаві проєкти. Вони охоплюють лекції, під час яких спікери звертатимуть увагу гостей на актуальні проблеми та важливі події у fashion-середовищі.

  • BE SUSTAINABLE! Fashion Summit пройде у рамках UFW вже в четверте. Він буде присвячений розвитку сталої моди в Україні, а головною темою стане циркулярна мода.
  • New Generation of Fashion – це проєкт Української Ради Моди, що дає можливість молодим дизайнерам перейняти досвід вже авторитетних дизайнерів. Як результат ефективної та важливої місії проєкту, цьогоріч 16 молодих дизайнерів включені до офіційної програми UFW No Season 2021 й покажуть свої колекції на головному fashion-подіумі країни.
  • NFT Art Exhibition – виставка сучасного криптоарту, для участі у якій оберуть 30 художників, а згодом сформують шортлист із 7 персон, яким запропонують створити NFT у колаборації з відомими українськими дизайнерами. Продовження цієї співпраці гості зможуть спостерігати вже у лютому.

Соціальний бік UFW

Варто додати, що UFW привертає увагу й до важливих соціальних аспектів. Так, починаючи з 2011 року, серед волонтерів UFW працюють й люди з інвалідністю, а у 2016 році одним з героїв проєкту Ukrainian battle of tailors був ветеран АТО з проєкту "Переможці". Того ж року, під час показу дизайнера Софії Русинович, що мав назву "Я машина", на подіум вийшов ветеран АТО. Обидва ветерани пережили ампутацію.

Показ дизайнера Софії Русинович

Показ дизайнера Софії Русинович "Я машина" / Фото ТСН

Читайте також Зірки у вишиванках: як національний одяг став трендом незалежної України

Покази, що запам'ятались UFW

Під час 48 Українських тижнів моди відбувалось чимало яскравих показів та дефіле. Без перебільшень гості завжди чекають показу українського дизайнера Жана Гріцфельда. Цьогоріч бренд Jean Gritsfeldt відзначає своє 10-річчя в честь чого вже відбувся червневий показ, під час якого дизайнер переніс своїх гостей у барвисту Каппадокію.

  • Колекцію "Frozen Star", котру дизайнер представив узимку в рамках UFW 2018, була натхненна красою льоду, північного сяйва та айсбергів, а моделі граційно дефілювали перед гостями на ковзанах.

Показ колекції

Показ колекції "Frozen Star" Жана Гріцфельда / Фото Jean Gritsfeldt

  • UFW 2019 запам'ятався гостям показом у центральному РАЦСі Києва, де талановитий дизайнер презентував колекцію під символічною назвою "Hirko!".

Показ колекції

Показ колекції "Hirko!" Жана Гріцфельда / Фото viva.ua

Показ інших колекцій Жана Гріцфельда відбувались, наприклад, на боксерському ринзі, арені цирку, в аеропорті Бориспіль, у закинутому автобусному парку тощо.

Бренд LAKE теж свого часу здивував глядачів, запросивши їх на майданчик ЦУМу, котрий саме реставрували, а запрошенням на показ слугували каски будівельників.

Показ бренду LAKE в ЦУМі у рамках Ukrainian Fashion Week

Показ бренду LAKE в ЦУМі у рамках UFW / Фото НВ

Говорячи про покази, котрі варті уваги, звісно важко не згадати українського дизайнера Олександра Залевського. Тож якщо ви почуєте тривожну музику, або ж побачите на подіумі кружляючих клоунів чи балерин, то вочевидь ви один з тих щасливчиків, кому вдалось потрапити на показ до епатажного дизайнера.

Колекція Олександра Залевського

Колекція, котру дизайнер присвятив роботам скандального австрійського художника Густава Клімта / Фото Liga

Однак, за 48 Українських тижнів моди вражали не лише дизайнери, але й гості заходу, як от, наприклад Періс Хілтон, котра у 2011 році приїхала на UFW на запрошення бізнесмена Олександра Онищенка.

Варте уваги Андре Тан представив ексклюзивну колекцію суконь та блуз до 30-річчя Незалежності України: фото

Періс Хілтон та Андре Тан на Ukrainian Fashion Week у 2011 році

Періс Хілтон та Андре Тан на Ukrainian Fashion Week / Фото Getty Images