"Угорщина перевищує допустимий дефіцит бюджету з часу свого вступу до ЄС в 2004 році. Встановлений їй контрольний термін для ліквідації бюджетного дефіциту двічі переносився в цілому на термін у три роки", - повідомив заступник голови Європейської комісії Оллі Рен.

Він нагадав, що на підставі пропозиції Єврокомісії рада міністрів економіки та фінансів ЄС дійшла висновку, що влада країни так і не вжила необхідних заходів з оздоровлення бюджетної політики, запропонованих 7 липня 2009 року.

У 2011 році Угорщина повинна була виконати ці розпорядження. Однак бюджетний дефіцит країни і в цьому році може перевищити 3% ВВП, хоча уряд прагне знизити його до 2,5% ВВП у 2012 році і 2,2% у 2013 році.

Рен пояснив, що Єврокомісія має інструменти, які допоможуть навести порядок в тих країнах ЄС, які не дотримуються бюджетної дисципліни. Для країн єврозони такі санкції починають діяти негайно.

Відтак, Угорщині дається термін до 1 січня 2013 року, щоб довести бюджетний дефіцит до норми. В іншому випадку Будапешт втратить 495 мільйонів євро в рамках фонду згуртування.