Глава української ГТС пояснив, що в таких випадках важливо мати резервні газопроводи і додаткову маневреність мережі, "як в української". Про це Сергій Макогон написав у фейсбуці 1 листопада.

Читайте також "Газпром" знову зменшив обсяги транзиту газу Україною

Україна готова допомогти Сербії та Угорщині з транспортуванням газу

Глава української ГТС розповів, що 1 листопада болгарський оператор газотранспортної системи Bulgartransgaz повідомив про зупинку транспортування природного газу до Сербії та Угорщинию. Додав, що це трапилось через розрив новозбудованого газопроводу – продовження Турецького потоку.

Оператор ГТС України готовий запропонувати транзитні потужності до Угорщини для мінімізації наслідків аварії для споживачів Угорщини та Сербії,
– написав Макогон.

До речі, керівник української компанії додав, що транзит російського газу до Угорщини через Україну не відбувається з 1 жовтня. Все через те, що 27 вересня Угорщина підписала контракт з російським "Газпромом" щодо постачання газу в обхід України на 15 років.

Наприкінці жовтня 2021 року глава ГТС України пояснив, що Україна імпортувала в Угорщину щорічно до 95% об'єму необхідного газу. За словами Макогона, договір Угорщини та Росії не є економічно вигідним, натомість для України це болючий удар.

Що відомо про газопровід Сербії та Угорщини: коротко

  • "Турецький потік" – це трубопровід, яким газ іде через Чорне море до Туреччини та далі на південь Європи.
  • Його запустили 8 січня 2020 року. У липні 2021 року сербська компанія Srbijagas і угорська FGSZ з'єднали перемичкою свої газопроводи.
  • Гендиректор Srbijagas Душан Баятович заявив, що так "покладено край багаторічній великій угоді", а Сербія остаточно вирішила питання постачання газу з іншого напрямку, і "не тільки через Україну".