Про це він заявив під час прес-конференції "Чому в усьому світі курс долара падає, а в Україні зростає?"

Ще один фундаментальний фактор, який впливає на послаблення гривні – довгострокова політика Нацбанку на збільшення золотовалютних резервів шляхом купівлі долара на міжбанківському ринку, пояснює Савченко.

Решта факторів, зазначає він, грають проти девальвації гривні – навпаки, на посилення української валюти: зростання цін на продукцію сільського виробництва, збільшення валютної виручки від експорту зерна, зменшення цін на нафту, здешевлення цін на газ.

В принципі, досить хороші зовнішні умови для посилення гривні. Крім того, спостерігається незначне зростання ВВП. І, скоріш за все, ми закінчимо рік із зростанням – 1,2-1,4%. Звісно, це менше, ніж в США, але все ж сигнали позитивні. Зараз рівновага здорових факторів і нездорових тимчасових зумовлюють різницю між курсом вулиці та Національного банку,
– наголошує екс-заступник голови НБУ.

За словами Савченка, фактором, який впливає на курс, є існування арбітражу, тобто розриву між курсом за один день між чорним ринком та міжбанком. Зараз арбітраж більше 5%, додає експерт. Це великі заробітки й тіньовий ринок користається такою можливістю і заробляє.

Читайте також: В НБУ прогнозують розгойдування курсу валют

2016 рік, зазначає екс-заступник голови НБУ, якщо Нацбанк не буде потужно грати проти гривні, ми завершимо десь офіційним курсом близько 26 гривень за долар.

Нагадаємо, за даними НБУ, станом на вівторок 15 листопада, ціна долара впала на 51 коп. і становить 25,12 грн. Водночас євро впало у ціні на 73 коп. і тепер коштує 27,21 грн.