Такими є результати спільного дослідження Національного банку України, уряду, платіжної системи Mastercard та аудиторської компанії Ernst&Young.

Читайте також: За рік темпи інфляції відчутно знизились: як змінилися ціни

У "тіні" перебуває приблизно 846 мільярдів гривень – це гроші, які ніде не обліковуються та перебувають в обігу поза банками та бюджетом,
– йдеться у звіті.

Частка готівкової тіньової економіки становить 19,7% ВВП України. А це приблизно 702 мільярди гривень. Решту складає негрошова тіньова економіка.

тіньова економіка
Рівень тіньової економіки в Україні / Інфографіка НБУ

У Нацбанку також додали, що з тіньовою економікою планують боротися насамперед за допомогою розвитку безготівкових розрахунків.

Як НБУ боротиметься з тіньовою економікою:

  • запроваджуючи здійснення соціальних виплат лише у безготівковій формі;
  • завдяки податковим пільгам;
  • через встановлення торговельних POS-терміналів представниками малого та середнього бізнесу;
  • додатково стимулюючи торговців та споживачів до проведення безготівкових розрахунків.

Що таке тіньова економіка? Це вся господарська діяльність, яка відбувається поза державним обліком та контролем. З них не сплачують податки, а отже, страждає бюджет країни. Натомість "тіньові" підприємства збільшують власні прибутки.

Що таке ВВП? Внутрішній валовий продукт – це один із найважливіших показників розвитку економіки, характеризує фінансовий результат виробництва в країні (як матеріального, так і нематеріального). Це сума вартостей усієї продукції, виробленої в країні за певний період, та податків.