Як повідомляє видання "Коммерсантъ", причиною смерті підприємця стала тромбоемболія легеневої артерії.

Читайте також: У Росії неочікувано померла 15-річна спортсменка

Зазначається, що помер він на Далекому Сході Росії, а саме на Камчатці, коли катався на лижах. Тут він перебував у відпустці.

Інформацію про смерть вже підтвердила прес-служба компанії "Ланіт".

"Геній. Творець. Людина. Він пішов раптово, яскраво – так само, як і жив. Летів на лижах з гори. Зупинилося серце. Про дату прощання та похорону буде повідомлено пізніше", – мовиться у повідомленні.

У бізнесмена залишилися дружина та двоє дітей.

Георгій Генс народився в 1954 році, і за його розповідями перші гроші заробив у 14 років, написавши на замовлення комп'ютерну програму. Навчався у МДУ та після випуску пішов працювати у Всесоюзний НДІ автоматизації управління в непромисловій сфері. У 1989 році заснував ІТ-компанію "Ланіт" (абревіатура від "Лабораторії нових інформаційних технологій"), пише Forbes.

До слова, спершу компанія займалася розробкою програмного забезпечення на замовлення, а також продавала системні рішення. Згодом "Ланіт" стала одним з найбільших системних інтеграторів в Росії (системні рішення, консалтинг, дистрибуція, мережева інтеграція тощо), а до числа її замовників потрапили державні установи. Так, найвідомішим проектом компанії є розробка програмного забезпечення для сайту держзакупівель. У 2016 році холдинг займався оснащенням технічного комплексу космодрому "Східний", а в минулому році – автоматизацією парку "Зарядье" в Москві.

Виручка компанії становила 11,9 мільярда рублів, при цьому чистий збиток було оцінено у 1,5 мільярда. За даними самої групи, в 2017 році її оборот перевищив 137 мільярдів рублів.

Читайте також: Помер опальний український мільйонер, що розбагатів на продажі зброї та мав стосунок до Росії

Генс до останнього дня володів 100% акцій "Ланіта". Також йому належало 100% компанії Inventive Retail Group, яка займалася запуском монобрендових роздрібних мереж (re: Store (продукція Apple), Samsung, Lego, Sony Centre, Nike тощо). За підсумками 2017 року група продала товарів на 54,6 мільярда рублів.

Генс входив у другу сотню найбагатших російських підприємців. Його статки оцінювалися в 700 мільйонів доларів. Його син Філіп займає посади президента Inventive Retail Group і diHouse (компанія, зокрема, є дистрибутором Apple).