"Є дуже велика частина наших чиновників, які дуже бояться того, що Україна вступить до Митного союзу. Насправді це величезний головний біль - як бути з такою великою країною, з величезним потенціалом зростання", — пояснив заступник директора Першого департаменту країн СНД МЗС Росії Дмитро Полянський.

На міжнародному медіа-форумі "Четверта влада" Полянський також додав, що українською владою вступ у Митний союз буде схвалений у випадку, якщо Україна приєднається "на умовах рівноправного члена, який буде диктувати свої умови і відстоювати свої інтереси".

"Хтось в Росії може і хоче загнати Україну в Митний союз, але оскільки Митний союз — це економічне утворення, то тут діють економічні принципи, а не політичні. Рішення виключно за Києвом", — резюмував Полянскьий.

Однак скільки часу Україні знадобиться для вступу у Митний союз навіть після ухвалення Києвом цього рішення — не відомо. На думку Поляньского, крім переговорної позиції України в цьому питанні, необхідно враховувати фактор її членства в СОТ.

За його словами, процес співпраці України з Росією, Білорусією та Казахстаном може ускладнити вступ у Митний союз Киргизії і Таджикистану, яким для досягнення вимог союзу знадобиться щонайменше 2 роки.