А частка цінних паперів в ЗВР України станом на 1 вересня поточного року становить близько 59% на суму 17,7 мільярдів доларів. Третина всіх цінних паперів золотовалютного резерву припадає на облігації США.

"Національний банк України постійно здійснює моніторинг кон'юнктури світових фінансових ринків і розглядає перспективні валюти для поповнення золотовалютних резервів. Станом на сьогоднішній день найбільш цікавими валютами для поповнення міжнародних резервів є валюти країн, які менш за всіх постраждали від світової фінансової кризи. Серед них - Канада, Норвегія, Швеція, Сінгапур і інші ", - повідомили в НБУ.

Основними іноземними валютами, з яких сформовані ЗВР України, сьогодні є долар США, євро, англійський фунт стерлінгів, швейцарський франк, австралійський долар, SDR ("валюта" МВФ), японська ієна та монетарне золото.

Нагадаємо, аналітики Deutsche Bank переглянули прогноз вартості дорогоцінних металів на 2013-14 роки. На думку банкірів, ціна на золото наступного року зросте на 3% - до 2 тисяч 113 доларів за тройську унцію, а у 2014 році - на 11% - до 2 тисяч доларів проти попередніх очікувань.