Участь у конгресі також беруть більше 6 сотень делегатів з усієї Європи. Серед них - віце-президент Європейської Комісії Антоніо Тажані та президент Європарламенту Єжи Бузек.

"Ласкаво просимо в Катовіце всіх глав урядів від Балтики до Адріатики. Ми раді, що ви з нами, і я радий, що віце-президент Європейської Комісії також тут. Вдячний вам, що прибули на форум", - каже президент Європейського Парламенту Єжи Бузек.

Слово у Бузека перейняв прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск. Чиновник нещодавно заявив, що Польща підтримує вступ усіх Балканських народів до ЄС. Втім, Хорватія, на його думку, є найближчою до членства. Тож Польща, планує вирішити питання членства Хорватії у ЄС за свого головування в організації, яке припадає на другу половину цього року.

“Деякі люди запитують про сенс об'єднаної Європи. Я переконаний, у тих лідерів, які нині тут присутні подібних питань не виникає. Тож сьогодні, як і раніше, представляючи нову країну Європейському Союзу ми глибоко переконані в тому, що об'єднана Європа має сенс, що ЄС має сенс”, - каже прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск.

Європейський економічний конгрес є циклом дискусій та нарад, присвячених найбільш важливим питанням економічного і соціального розвитку Європи. Зокрема, делегати планують обговорити конкурентоспроможність економіки Європи, внутрішній ринок ЄС, а також проблеми Центральної та Східної Європи.