На думку регіонала, підписання політичної частини Угоди з ЄС було ходом продемонструвати ставлення Європи до України.

"Те, що підписав Арсеній Яценюк, я б не назвав підписанням Угоди про асоціацію з ЄС, це скоріше за все був політичний хід, демонстрація з боку Європи свого ставлення до України. Проте справжнє ставлення Євросоюзу до України було, коли пан Баррозу заявив, що він не бачить зараз ніякої можливості повноцінного вступу України у ЄС, а це те, чого найбільше очікували люди", - сказав Добкін.

Читайте також: Все почалось з бажання України асоціюватись з ЄС. Наша підтримка — це обов'язок, — Баррозу

Він вважає, що у найближчій перспективі Україна не зможе стати членом ЄС, тому повинна шукати інші шляхи співпраці.

"Штефан Фюле – це єдина людина, яка чесно і відкрито відстоює позицію України у європейському суспільстві, кажучи, що якщо ми зараз без будь-яких додаткових умов до України не приймемо її в ЄС повноцінним учасником, то ми Україну від себе відштовхуємо. Я згідний, що його позиція чесна. Але пан Баррозу заявив, що необхідно мати повний консенсус думок ЄС, а він не просто знає, а переконаний, що цілий ряд країн ніколи не проголосує за надання Україні повноцінного членства у Євросоюзі", - сказав Добкін.

На думку кандидата у президенти, Україна має бути відкритою до співпраці зі всімаю.

Читайте також: Україна може стати членом ЄС до 2025 року

"Один з кандидатів у президенти України сказав, що нам для членства в ЄС треба працювати 10-12 років. Але люди хочуть жити зараз, а не через 10 років. Тому ми повинні чітко для себе зрозуміти, що або ми 10 років живемо в очікуванні невідомо чого і це рішення залежить не від нас, чи ми йдемо в іншу площину", - сказав політик.

"Все змінилося, ми повинні у міжнародній політиці використовувати політику відкритих дверей для всіх. Вигідно Митному союзу з нами співпрацювати – будь ласка. Вигідно ЄС – будь ласка. У Китаю є зацікавленість до нас – ласкаво просимо", - наголосив він.