Міністерство юстиції стягнула 7 мільярдів гривень боргів по аліментах і зарплаті у 2019 році. Про це заявив міністр юстиції Денис Малюська в інтерв'ю РБК-Україна.

Цікаво: Як у Мін’юсті "зникали" сотні документів: ексклюзивне інтерв’ю з міністром Малюською

За його словами, аліменти стягуються добре, оскільки був введений нормальний механізм їх сплати.

В 2019 році стягнуто аліментів на суму 6,5 млрд гривень. Це дуже багато. Тобто проблема залишається, але існуючі засоби дозволяють працювати з такою заборгованістю. Крім того, там немає мораторію, тому є ефективна система впливу на боржників, яка працює дуже добре. Наші виконавці дуже б хотіли, щоб такі ж елементи можна було застосовувати і до інших боржників. Але це вже складне політичне рішення,
– заявив Малюська.

Також за 2019 рік стягнули приблизно півмільярда гривень заборгованості по заробітній платі. Міністр повідомив, що труднощами є те, що багато багато боржників знаходяться в державному секторі. А в основному хронічні борги мають комунальні підприємства.

Яка відповідальність чекає на боржиків аліментів?

Якщо розмір заборгованості по сплаті аліментів перевищує 4 місяці, боржник не зможе:
- виїжджати за межі України;
- керувати транспортними засобами;
- користуватися зброєю;
- полювати;
- займати керівні посади на державній службі.
- не може впливати на рішення про тимчасовий виїзд дитини за межі України.

За злісне ухилення від сплати аліментів, а також злісне ухилення батьків від утримання неповнолітніх або непрацездатних дітей, суд може призначити одне з трьох наступних покарань: громадські роботи на строк від 80 до 120 годин, арешт на строк до трьох місяців, або навіть обмеження волі на строк до двох років.