Директор державного підприємства "Львіввугілля" розповідає, що грошей від держави на технічне переоснащення своїх шахт не отримував вже кілька років.

Сьогодні зношення обладнання, яке працює на наших підприємствах близько 80%. Останній раз коли ми отримували гроші від держави на технічне переоснащення — це 2009 рік,
— сказав Андрій Дяченко.

Попри такий стан в українських шахт знайшовся інвестор — Туреччина. В Міністерстві не проти, але попередньо самі планують вкласти у шахти гроші, щоб вивести з "мінусів". Бо так ніхто, мовляв, не купить. А ті шахти яким уже не допомогти — закриють. А шахтарів перепрофілюють.

Ми маємо 3 адаптаційні програми, запропонуємо їм інші робочі місця, наприклад легка промисловість,
— розповів міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик.

Однак шахтарі кажуть, якщо підприємства закриють, то вони поїдуть закордон.

Експерти та фахівці поспішають застерегти міністра, якщо ліквідовувати чи продавати шахти, то лише з потужним соцпакетом та гарантією збереження робочих місць. Адже перепрофілювати шахтарів дуже складно.

Наразі у Міненергетики нарахували 12 неефективних шахт. Про які саме йдеться — не кажуть. Так само і не розголошують список шахт, які підлягають приватизації. Не знають про них і у Фонді держмайна.

Все це відбувається на тлі падіння власного видобутку, який минулого року впав на 40%. Чорне золото доводиться купувати за кордоном.