Про те, коли Болгарія планує починати літній туристичний сезон у 2020 році, розповіла міністерка туризму Болгарії Ніколіна Ангелкова, пише BGNES.

Читайте також ЄС підготував "дорожню карту" виходу з кризи коронавірусу: як відкриватимуть кордони

Ми плануємо почати підготовку з 15 червня і розпочати активний літній сезон з 1 липня,
– зазначила Ангелкова.

За її словами, туризм у ВВП Болгарії становить 12%. У цій сфері зайняті 11% працездатних болгар. "Я сподіваюся, що ця криза зробить нас сильнішими та згуртованішими, попри напруженість, яку кожен з нас відчуває у зв'язку з невизначеністю на даному етапі", – заявила очільниця міністерства.

Вона також пропонує створити так званий Європейський фонд компенсації подорожей. Його завдання – підтримувати ліквідність туроператорів та гарантувати захист споживачів. Долучитися до такої ініціативи Ангелкова закликає своїх колег з інших європейських країн.

Ми також попросили встановити єдині правила поступового відкриття кордонів ЄС, – між державами-членами та для подорожей всередині ЄС,
– заявила міністерка.

Та додала, що потрібно подумати про більш гнучкі візові умови для громад третіх країн. Зокрема, щодо їхніх подорожей в ЄС.

Зверніть увагу! Станом на 28 квітня у Болгарії зафіксували 1 387 випадків коронавірусу. Від недуги померли 58 людей, одужали – 222.