Про здешевлення газу для населення повідомили у твіттері "Нафтогазу". 25 березня під час засідання уряду інформацію підтвердив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

Читайте також Уряд вирішив залишити Коболєва в "Нафтогазі" ще на 4 роки

Денис Шмигаль додав, що від приватних постачальників тепер також очікують оперативних рішень, аби всі люди відчули зниження ціни вже наступного місяця.

Разом з НАК "Нафтогаз" ми забезпечили всі умови для зменшення ціни на газ, прийнявши рішення про зменшення оптової ціни на 14%. Очікуємо на оперативні рішення на місцях, аби відповідне зниження люди відчули у платіжках вже наступного місяця,
– заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду.

У платіжках українці побачать ціну 4,3 гривні за кубометр. Це на 14% менше, ніж було у лютому 2020 року. Крім того, така вартість газу – найнижча з 2016 року.

Ціна газу становитиме 3,4 гривні за кубометр без врахування ПДВ, націнки газзбутів та витрат на транспортування газу,
– йдеться в повідомленні.

Водночас у "Нафтогазі" наголосили, що відповідно до урядових правил компанія не постачає газ напряму населенню. Виняток – Кіровоградська область.

У компанії висловили сподівання, що приватні постачальники скоригують свою ціну відповідно до ринкового зниження. Тобто вона не перевищуватиме 4,3 гривні за кубометр.

"Ми застосували мінімально можливу, дозволену законодавством ціну і плануємо робити це і надалі", – додали у "Нафтогазі".

Як стало можливе зниження цін

  • Ціна розраховується за формулою, яку визначає Кабмін. Основним індикатором є результати біржових торгів на газовому хабі ТТF. Однак у березні на внутрішньому ринку України з’явився новий індикатор.
  • Оператор газотранспортної системи провів тендер на значний обсяг газу. За результатами торгів, в Україні є значна конкуренція. Вона і забезпечила зниження оптових цін на газ.

Зверніть увагу! У лютому 2020 року оптова ціна на природний газ для потреб населення становила 3,95 гривні за кубометр без урахування ПДВ та інших витрат.

ціна на газ нафтогаз

"Нафтогаз" знизив ціну на газ для населення на 14% / Скриншот з телеграму "Нафтогазу"