Про це повідомляється в прес-релізі Всесвітньої ради з золота (WGC).

У WGC відзначили, що вперше в історії річний попит на золото перевищив 200 мільярдів доларів.

Попередній рекорд був встановлений в 2010 році, коли попит на дорогоцінний метал склав 1,641 тисячі тонн загальною вартістю 82,9 мільярда доларів.

У WGC пояснили, що зростання попиту на золото в минулому році було обумовлене, зокрема, підвищеною активністю з боку інвесторів в Європі, наляканих борговою кризою і тих, хто шукає надійні активи для вкладень. Як нагадує Reuters, через це ціна на тройську унцію золота встановила рекорд, перевищивши 1920 доларів. Зараз унція золота торгується на рівні 1714 доларів.

На тлі страхів про повторну рецесію світові центробанки також збільшили закупівлі золота, довівши їх в 2011 році до 440 тонн. Для порівняння, в 2010 році цей показник склав всього 77 тонн.

Як вказує CNBC, різке зростання попиту на золото було відзначене у Китаї. У WGC очікують, що наступного року Китай може стати найбільшим у світі покупцем цього металу. Індія за підсумками минулого року, як і раніше залишається лідером з продажу дорогоцінного металу і золотих прикрас, реалізувавши за рік близько 500 тонн.