Запаси зерна в аграрних підприємствах України, окрім малих, і підприємствах, які займаються його зберіганням і переробкою, до 1 липня 2013 склали 9 млн тонн.

Запаси пшениці на цих підприємствах до зазначеної дати становили 4,5 млн тонн, ячменю - 2,1 млн тонн, кукурудзи - 1,8 млн тонн, жита - 0,2 млн тонн.

Безпосередньо в аграрних підприємствах запаси зерна до 1 липня склала 5,4 млн тонн, що 9% більше торішніх, у тому числі пшениці - 2,6 млн тонн, ячменю - 1,4 млн тонн, кукурудзи - 1 млн тонн.

Запаси насіння соняшнику до 1 липня цього року склали 0,8 млн тонн, що на 35% менше, ніж на аналогічну дату минулого року, у тому числі безпосередньо в агропідприємствах зберігалося 0,3 млн тонн.

За прогнозами Міністерства аграрної політики і продовольства України, урожай зерна у поточному році в країні складе 53-54 млн тонн проти 46,2 млн тонн в 2012 році.

Нагадаємо, Україна цього року могла б зібрати рекордний врожай зернових – майже 60 млн тонн. Однак заробити на ньому аграрії знову не зможуть. Ціни на зерно падають. Потенційні втрати галузі вже оцінюють у десятки мільярдів.