Про це у четвер на брифінгу заявив директор Департаменту державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики України Віталій Музиченко, передає "Інтерфакс-Україна".

Читайте також: В Уряді розповіли, скільком українцям компенсують гроші за невикористані субсидії

"На поточний момент одержувачів субсидій дійсно більше, ніж в минулому році. На сьогоднішній день перепризначено і отримають таку субсидію понад 4,3 мільйона домогосподарств", – зазначив Музиченко, додавши, що зростання кількості одержувачів субсидій в минулому році було спричинене підвищенням цін на житлово-комунальні послуги в Україні.

Водночас, за прогнозами чиновника, у 2017 році кількість одержувачів субсидій може скоротитися, оскільки, з одного боку, тарифи і ціни на житлово-комунальні послуги не будуть підвищуватися такими темпами, як раніше, а з іншого – в Україні підвищилися доходи населення, зокрема, зросла мінімальна заробітна плата.

Читайте також: В якій області українці найкраще платять за комуналку: цікава інфографіка

З огляду на обставини, які є зараз, ми вбачаємо, що велика частина громадян буде мати можливість самостійно платити за житлово-комунальні послуги. Ми сьогодні спостерігаємо, що чисельність сімей, яким надаються субсидії, буде зменшуватися,
– додав директор департаменту.

Музиченко також нагадав, що субсидії громадянам, які отримували таку допомогу в попередньому році, в нинішньому сезоні будуть переоформлені автоматично, однак тим громадянам, хто орендує житло або у кого відбулися зміни в складі сім'ї, необхідно подавати документи повторно.