Ціна травневих ф’ючерсів нафти Brent на лондонській біржі ICE Futures станом на 12:47 год. за київським часом становила 26,5 долара за барель, пише Інтерфакс-Україна. Таким чином, вартість сировини цієї марки піднялася на 1,62 долара (6,51%) в порівнянні з ціною попередньої сесії торгів.

Читайте також: Акції, держоблігації та курс валют: як пандемія COVID-19 впливає на фінансові ринки

Квітневі ф’ючерси на нафту WTI на Нью-Йоркській товарній біржі зросли на 2,43 долара (11,93%), досягнувши 22,8 долара за барель.

Попри підвищення цін на нафту, аналітики вважають, що ріст триватиме недовго. Адже попит на сировину продовжує знижуватися через спалах коронавірусу. Це підсилюється й ціновою війною на ринку, що почалася після завершення зустрічі ОПЕК.

Нагадаємо, тоді Росія не підтримала Саудівську Аравію, яка пропонувала скоротити обсяги видобутку нафти і послабити негативний вплив коронавірусу на індустрію.

Цікаво: Ціни акцій Facebook і Google можуть досягнути рівня 2008 року: прогноз аналітиків

За словами аналітиків Jefferies, з 1 квітня обсяг нафтовидобутку становитиме 4 мільйона барелів на добу, що може ще більше обвалити ціни на сировину.

Якщо ніхто ніхто не вживатиме ніяких заходів, жоден з виробників не виграє від нинішньої ситуації,
– зазначили у Jefferies.

Американський сенатор-республіканець Кевін Крамер у середу, 18 березня, закликав президента США Дональда Трампа заборонити імпорт нафти з Росії, Саудівської Аравії та інших країн ОПЕК. За його словами, дії цих країн "спотворюють енергетичні ринки".

У середу Міністерство енергетики Саудівської Аравії наказало місцевій державній нафтовій компанії Saudi Aramco утримувати рівень постачання нафти на рівні 12,3 мільйона барелів на добу.

Ер-Ріяд не лише різко збільшив пропозицію на ринку, який потерпає від низького попиту на сировину внаслідок коронавірусу, але й запропонував клієнтам із Європи, США та Азії купувати нафту зі знижкою.