Паніка з-поміж інвесторів трохи вщухла. Цьому сприяли численні заяви представників Федеральної резервної системи США (ФРС), Банку Японії, Резервного банку Австралії (РБА) щодо подальших дій для стримання негативного впливу коронавірусу на економіку. Про це повідомляє "Ліга. Бізнес" із покликанням на світові ЗМІ.

Читайте також: Коронавірус і фінансові ринки: 2020 рік може стати найгіршим для світової економіки

Як очікують, ФРС у березні знизить відсоткову ставку на 50 пунктів, а РБА – на чверть пункти. За словами голови Банку Японії Харухіко Куроди, фінансовий регулятор ухвалюватиме необхідні рішення для подальшої стабілізації фінансових ринків.

До теми: Центральний банк США може знизити облікову ставку тричі у 2020 році через коронавірус

Як змінилися ключові фондові індекси:

  • Індекс CSI300 акцій, що торгуються на фондових біржах Шанхая та Шеньчженю збільшився на 1,5%.
  • Індекс MSCI, до якого входять акції компаній Азійсько-Тихоокеанського регіону, не враховуючи Японії, зріс на 0,3% на початку дня.
  • Американський S&P 500 теж зріс на 0,3% після рекордного падіння на минулому тижні. Нагадаємо, упродовж всього п'яти днів цей індекс знизився на 11%. Таке падіння S&P 500 стало найтривалішим за останні три роки та найбільшим із моменту фінансової кризи 2008 року.
  • Японський фондовий індекс Nikkei збільшився на 0,4% попри те, що відкривав торги, маючи низький показник – мінус 1,3%.

Цікаво: Чи впливає коронавірус на Україну?

Щодо цін на нафту, то вони теж почали зростати. Станом на 8:10 за київським часом вартість бареля Brent становила 51,41 долара. Ціна нафти марки WTI була на рівні 46,14 долара за барель.

Попри незначні покращення ситуації на фондових ринках, аналітики прогнозують, що певні коливання цін на акції зберігатимуться і в найближчі дні.