Хоч традиційно взимку попит на паливо росте, що спричиняє зростання ціни, цьогоріч такий сценарій українцям не страшний. Про це Укрінформу повідомили у пресслужбі НАК "Нафтогаз України".

Рекордні запаси палива

Ціна не здійметься через рекордні 22 мільярдів кубічних метрів газу, накопичених в підземних сховищах. До жовтня цей обсяг може сягнути 26 мільярдів кубометрів.

Цих запасів має вистачити, щоб зберегти ціни на газ в країні на відносно низькому рівні навіть в розпал опалювального сезону.

Станом на 1 серпня 2019 року в підземних сховищах зберігалося 15,9 мільярда кубометрів блакитного палива. Відтак помітною є різниця із рекордною цьогорічною цифрою.

Ринок газу і ціна для населення

У НАК також пояснили, які зміни несе відкриття з 1 серпня вільного ринку газу для населення.

Це означає, що відтепер українці самі можуть вільно міняти газового постачальника. Довгі роки ціни на газ в Україні регулював Кабінет Міністрів через НАК Нафтогаз України. Компанія була зобов’язана продавати газ посередникам-монополістам, які вже з націнкою перепродавали його українцям,
– зазначили у Нафтогазі.

Тепер Нафтогаз України може напряму продавати газ населенню, як і інші постачальники, а українці без перешкод обирати і змінювати постачальника.

У компанії також наголосили, що з 1 серпня ціни на газ для населення, як і з 2015 року для промисловості, визначає ринок.