Три основні фондові індекси США значно опустилися, повідомляє CNBC. Зокрема:

  • промисловий індекс Доу-Джонса знизився на 873 пункти;
  • індекс широкого ринку S&P 500 і Nasdaq теж відзначилися падінням.

Актуально: Податок на Amazon та відновлення Китаю: чого чекати на фінансових ринках цього тижня

Падіння фондових показників у понеділок, 15 червня, відбулося після масштабного обвалу біржових індексів у кінці минулого тижня. Це сталося через побоювання інвесторів щодо виникнення другої хвилі коронавірусу.

Так, на минулому тижні індекс Доу-Джонса і S&P 500 втратили 5,5% і 4,7% відповідно. Nasdaq опустився на 2,3%. Таке падіння трьох показників американського ринку стало найбільшим з 20 березня цього року.

Падіння, можливо, буде перервано, оскільки настрої на ринку швидко перетворюються з "ведмежих" на "бичачі". Тепер, коли обмеження скасовуються і економіка запускається, є страх щодо виникнення другої хвилі коронавірусу, що спричинить повторний карантин,
– зазначив Ед Ярдені, президент і головний інвестиційний стратег Yardeni Research.


Динаміка індексу S&P 500 з початку 2020 року / Графік CNBC

Коронавірус у США: останні дані

Низка штатів, які скасували карантин, – Алабама, Каліфорнія, Флорида та Північна Кароліна – почали повідомляти про зростання кількості хворих на коронавірус. Техас і Північна Кароліна взагалі зафіксували рекордну кількість госпіталізацій через COVID-19.

Водночас, губернатор Ендрю Куомо попередив жителів Нью-Йорка, що їм потрібно бути готовими до початку другої хвилі коронавірусу.

Міністр фінансів США Стівен Мнучин у четвер, 11 червня, заявив, що повторне зупинення економіки країни для уповільнення темпів поширення COVID-19 поки неможливе, оскільки це "завдасть ще більше шкоди".