Причиною такого обвалу на фондових ринках у четвер, 11 червня 2020 року, став економічний прогноз Федеральної резервної системи (ФРС) США, повідомляє CNBC.


Як знизилися основні європейські фондові індекси / Фото CNBC

Що відомо про рішення Федрезерву

Фінансовий регулятор залишив незмінними базові процентні ставки і заявив, що не планує підвищувати їх до 2022 року. У ФРС також зазначили, що очікують зниження американської економіки на 6,5% у 2020 році. Однак у 2021 році передбачається зростання на 5%.

Ми не думаємо про підвищення ставок. Ми навіть не думаємо над тим, щоб думати про підвищення ставок. Єдине, що нас хвилює – це підтримка економіки. Однак ми вважаємо, що це займе певний час,
– сказав голова ФРС Джером Павелл.

До теми: Економіка США впаде на 6,5%: як відреагували американські ринки на звіт ФРС

Вплив коронавірусу

Пандемія коронавірусу також залишається однією з ключових проблем для світових ринків. Так, Департамент охорони здоров’я округу Ріверсайд штату Каліфорнія повідомив про скасування двох найбільших музичних фестивалів 2020 року, Coachella та Stagecoach, через пандемію COVID-19. Кемерон Кайзер, один зі спеціалістів організації, зазначив, що існують ризики загострення ситуації з коронавірусом восени.

Окрім того, кілька американських штатів, які одними із перших послабили карантин, знову повідомляють про зростання кількості хворих.

Ринок нафти: Промисловість сланцевої нафти в США може занепасти: причина у низьких цінах

Ціни акцій міжнародних компаній падають

  • Акції Lufthansa, одного із найбільших світових авіаперевізників, впали на 12%. Представники компанії заявили, що 26 тисяч співробітників можуть втратити роботу.
  • Цінні папери ще одного авіагіганта – British Airways – та англо-німецького туроператора Tui також знизилися на 9,2% і 8,6% відповідно.
  • Британський виробник автомобілів класу люкс та літаків Rolls-Royce теж зазнав падіння свої акцій. Зокрема, вартість цінних паперів компанії опустилася на 9,5%.