Річ у тім, що бідні країни світу не матимуть змоги і засобів, щоб боротись з пандемією. А міжнародній спільноті бракує організованості, щоб розв'язати питання глобальної кризи. Саме тому малозабезпечені країни не можуть надіятись на допомогу розвинених країн. Про це пише видання New York Times.

До слова МВФ спрогнозував світову кризу у 2020 році: як зміниться економіка

Ймовірно, що коронавірус добереться до країн, які охоплені конфліктами, усіяні таборами для біженців й центрами затримання, до прикладу, Сирії чи Бангладешу. COVID-19 може охопити міста на зразок Мумбаї, Ріо-де-Жанейро чи Моровія, де соціальне дистанціювання неможливе, а владі не довіряють.

Це буде катастрофа не лише для них, а й для всього світу, оскільки постачання сировини припиниться, хиткі економіки розваляться, диктатори стануть ще сильнішими, а в одужалих багатих країнах почнеться повторне зараження,
– пише The New York Times.

Окрім цього, бідні країни не забезпечені системами штучної вентиляції легень. Коли у США їх 160 тисяч, то у Сьєрра-Леоне – всього 13, у Південного Судану – 4, а в ЦАР – 3.

Уряди і компанії у США та Європа мають змогу платити хоча б частину зарплат своїм працівникам, яких відправили додому, та надати допомогу безробітним. Однак мільярди людей в Африці, Латинській Америці, Південній Азії не мають заощаджень і не можуть розраховувати на таку підтримку.

Зверніть увагу Іспанія послаблює карантин попри величезну кількість хворих на COVID-19

Генеральний секретар ООН Антонію Гутерреш, а також Папа Франциск закликали припинити всі війни у світі і зосередитись на боротьбі з пандемією. Видання припускає, що для Росії фінансування війни у Сирії чи в Україні теж може стати дорогим тягарем, якщо COVID-19 сильно врадить по російській економіці.

"Лякає те, що загроза, яка нависла над всім світом і от-от нашкодить глобальній економіці, спровокувала таку слабку міжнародну співпрацю і глобальне лідерство", – додали у The New York Times.

Коронавірус у світі: що відомо? Станом на 14 квітня, за даними університету Джона Хопкінса, у світі зареєстровано 1 920 918 підтверджених випадків зараження, із них понад 119 тисяч – летальні. Найбільше хворих у США, Іспанії та Італії.

В Україні підтвердили COVID-19 у 3372 осіб, із них 98 – летальні, а 119 пацієнтів одужали.

Коронавірус
Коронавірус в цифрах / Інфографіка 24 каналу